Medalik Na Komunię Dla Chłopca [Wybierz z Nami]

Medalik Na Komunię Dla Chłopca [Wybierz z Nami]

 (1)

Medalik na komunię dla chłopca na pewno będzie trafionym prezentem, zwykle wręczanym przez najbliższych, a więc rodziców czy chrzestnych. Powinien zawierać motyw religijny, najlepiej z Matką Bożą lub którymś ze Świętych. Dobrze jest postawić na złoty wariant, który jest elegancki i podkreśla podniosły charakter tego wydarzenia. Przy samym doborze warto kierować się tym, że biżuteria powinna być optymalna względem noszenia jej również w przyszłości. Ciekawe propozycje znajdziesz w King Gold.

Spis treści
Na co patrzeć przy wyborze?
Jaki wybrać?
Lepszy złoty czy srebrny?
Elegancki charakter złota
Proste zdobienia
Jaka zawieszka będzie optymalnym wyborem?
Dwa dobre rozwiązania

Czym się kierować przy wyborze medalika komunijnego dla chłopca?

Medalik komunijny dla chłopca to bardzo tradycyjny prezent, który powinni wręczać najbliżsi. Pomimo wielu dostępnych i atrakcyjnych wzorów, z tej okazji powinno się wybrać grawer z motywem religijnym, ponieważ jest to w końcu wydarzenie związane z życiem duchowym młodej osoby. W tym przypadku najlepiej wybrać zatem takie z Matką Boską czy wizerunkami i cytatami ze Świętych. Ta druga koncepcja jest bardzo ciekawa, jeżeli dobrze przeanalizuje się wybór, ponieważ taka postać może być w przyszłości patronem i wzorem dla rozwijającego się człowieka.

Kto zwykle wybiera taki prezent?

Komunia to podniosłe wydarzenie, w którym dzieciom towarzyszy zwykle spore grono członków i przyjaciół rodziny. Z tej okazji młodsi otrzymują dużo prezentów, z czego znaczna część ma zwykle charakter czysto świecki i rozrywkowy, lecz zawsze powinno się również znaleźć coś symbolicznego, jak biżuteria. To podarunek o zgoła większym znaczeniu, dlatego zwyczajowo jego przekazanie leży w gestii kogoś z najbliższego otoczenia. Mogą to być chrzestni, sami rodzice czy bardzo przywiązani do dziecka inni członkowie bliskiej rodziny. Najczęściej jest to z góry ustalone, żeby uniknąć oczywiście zdublowania takiego prezentu. Co do zasady, medalik wybierają jednak zwykle chrzestni lub najbliżsi pokrewieństwem, a dalsi krewni mogą sobie pozwolić na mniej formalne prezenty.

Koniecznie z motywem religijnym

Choć obecnie nie brakuje pięknej biżuterii, to trzeba pamiętać, że jest to podarunek z konkretnej okazji, a więc Pierwszej Komunii Świętej, która w życiu każdego katolika jest dniem ważnym i znaczącym. Zdecydowanie powinno się zatem wybierać zawieszki z symbolami wiary Chrześcijańskiej, ponieważ są one stosowne z tej okazji i rzeczywiście stają się pamiątką z tego konkretnego wydarzenia, dla wielu osób na całe życie. Jednym z najczęstszych wyborów jest w tym przypadku wariant z wizerunkiem Matki Bożej, mający w naszym kraju szczególne znaczenie.

Ciekawym pomysłem warianty z wizerunkami Świętych

Poza wersjami z Matką Boską rosnącą popularnością cieszą się medaliki z wizerunkami Świętych. W naszej ofercie odnajdziesz choćby opcje ze św. Benedyktem, Florianem czy Krzysztofem. Zawczasu warto zapoznać się z sylwetkami tych postaci i tym kogo są oni patronami. Można wtedy zdecydować się na zawieszkę ze Świętym, który chciałbyś, żeby sprawował pieczę nad dzieckiem - po dorośnięciu taka młoda osoba również może bardzo przywiązać się do takiego faktu, traktując Świętego jako swojego duchowego opiekuna.

Złoty medalik - Matka Boża Niepokalanego Poczęcia     Złoty medalik Świętego Floriana

Jaki medalik dla chłopca na komunię? Złoty czy srebrny?

Zastanawiając się nad tym, jaki medalik dla chłopca na komunię wybrać, jednym z głównych pytań jest zwykle to, czy powinien być on złoty, czy może być srebrny. Można się spotkać z różnymi wyborami, choć w miarę możliwości warto postawić na te pierwsze, które są trwałe i świetnie się prezentują. W kontekście prezentów akurat dla chłopców, dobrze jest mieć na uwadze to, żeby wybrać wariant w miarę prosty i uniwersalny w stylistyce. Taka biżuteria bywa noszona potem i w dorosłym życiu, zatem przesadnie ozdobne elementy mogą nie być w tym przypadku najlepszym pomysłem.

Złote wersje są wytrzymałe i eleganckie

W zasadzie trudno o bardziej ponadczasowy i elegancki prezent niż złota biżuteria. Oczywiście srebrna też ma wiele uroku i jest akceptowalna w formie takiego prezentu, choć wariant złoty będzie podkreślał to jak ważny jest to dzień i jak bardzo danej osobie zależy na idącym do komunii dziecku. Warto mieć na uwadze, że taki medalik nie jest prezentem tymczasowym, lecz takim, który ma być pamiątką na całe życie. Warianty ze złota są przy tym gwarancją wytrzymałości i nienagannego wyglądu takiej biżuterii na długie lata.

Optymalnym wyborem prostsze wersje

Medaliki są dostępne w różnych wersjach, nie tylko pod kątem tego jaka postać się na nich znajduje, ale i w zakresie samego kształtu czy liczby zdobień. W przypadku chłopców rozsądnie jest postawić na coś efektownego, lecz raczej stonowanego. Dzięki temu taka osoba bez problemu i krępacji będzie mogła nosić taki element biżuterii także w wieku nastoletnim czy już dorosłym. Dobrym pomysłem są zatem dość proste, okrągłe czy owalne medaliki z wizerunkiem Matki Bożej lub innego Świętego i ewentualnie jakimiś napisami. Wersje w kształcie serduszek czy bardzo zdobione, sprawdzą się lepiej dla dziewczynek, które w przyszłości dalej chętnie będą nosiły takie akcesoria.

Medalik czy krzyżyk dla chłopca na komunię?

Wybrać medalik czy krzyżyk dla chłopca na komunię? To jedna z częściej rozpatrywanych kwestii, bo przy takich podarunkach dla dzieci, mimo wszystko już zwraca się uwagę na ich płeć. W praktyce jednak oba te rozwiązania są nie tylko w pełni akceptowalne, ale i polecane, więc warto skupić się na tym co uważa osoba wybierająca prezent i jaki charakter ma młody człowiek, który będzie obdarowany takimi akcesoriami. Niektórzy stawiają w tym przypadku na krzyżyk, uważając go za bardziej uniwersalny na przyszłość, lecz i dobrze dobrany medalik z pewnością będzie towarzyszył także już dorosłemu mężczyźnie.

Oba akcesoria mogą być dobrym wyborem

Aspekt wyboru medaliku lub krzyżyka jest rozpatrywany przez naprawdę duże grono osób, które szykują się na kupno prezentu komunijnego. Niektórzy wychodzą z założenia, że dla chłopca lepszym i bezpieczniejszym wyborem jest krzyżyk, ponieważ jest to dość uniwersalne rozwiązanie, a na przyszłość nie powinno być żadnych wątpliwości odnośnie zakładania takiej zawieszki już w dorosłym życiu. Warto jednak zaznaczyć, że podobnie może być jednak z medalikiem, gdy uda się wybrać odpowiedni, być może nieco bardziej stonowany wariant. Co więcej medalik może mieć nawet bardziej osobisty charakter, gdy przedstawia wizerunek patrona młodego człowieka. Trudno zatem o jednoznaczną odpowiedź, gdyż tak naprawdę obie z tych zawieszek będą dobrym pomysłem na upominek komunijny. Osoba podejmująca decyzję może się zatem kierować swoimi upodobaniami czy charakterem samego dziecka, przewidując co powinno mu się bardziej spodobać. W kontekście prezentów komunijnych dla chłopców, medaliki są jednym ze sprawdzonych i trafionych wyborów. Najczęściej kupują je najbliżsi dziecka, którzy dobrze wiedzą jaki wariant wybrać, żeby odpowiadał on obdarowywanej osobie, nie tylko w wieku dziecięcym i nastoletnim, ale również dorosłym. Doskonałym wyborem będą złote wersje z wizerunkami Matki Bożej lub Świętych, które znajdziesz w ofercie King Gold.

 (1)