Złoty Łańcuszek z Krzyżykiem Na Komunię Dla Chłopca

Złoty Łańcuszek z Krzyżykiem Na Komunię Dla Chłopca

 (3)

Złoty łańcuszek z krzyżykiem na komunię dla chłopca Złoty łańcuszek z krzyżykiem na komunię dla chłopca jest sprawdzonym wyborem, który na pewno przypadnie dziecku do gustu. Co więcej, taka zawieszka jest często noszona przez całe życie, nie tylko jako pamiątka tego wydarzenia, ale i symbol wiary. Biżuteria z tego kruszcu pięknie się prezentuje i jest wartościowa, będąc przy okazji kapitałem na przyszłość. Przy kompletowaniu takich akcesoriów dla chłopców warto stawiać na proste i uniwersalne wzory. Zachęcamy do skorzystania z oferty King Gold.

Spis treści
Czy jest to dobry pomysł na prezent z tej okazji?
Jaki łańcuszek wybrać?
Na co uważać w kontekście zawieszki?
Duży wybór i zdobienia

Czy warto zdecydować się na złoty łańcuszek z krzyżykiem na komunię dla chłopca?

Złoty łańcuszek z krzyżykiem na komunię dla chłopca będzie wartościowym prezentem z tej okazji. Będzie przypominał ten dzień, który jest naprawdę wyjątkowy i do którego wiele osób powraca myślami już w dorosłym życiu. Sama zawieszka o takiej formie ma jednocześnie ogromne znaczenie dla wiary chrześcijańskiej, zatem dla ludzi wierzących ma potem dużą wartość sentymentalną. Do tego sama biżuteria z tego kruszcu będzie po prostu cenna i nie traci na wartości, stanowiąc kapitał także materialny.

Pamiątka wydarzenia

Przy okazji komunii dziecko dostaje zwykle dużo prezentów, natomiast spora część z nich stanowi dla niego rozrywkę tylko przez pewien czas. Podarunek w postaci biżuterii trafia do takiej osoby zwykle od najbliższych i ma wyjątkowy, pamiątkowy charakter. Młode osoby nie pamiętają chrztu i komunia jest dla nich pierwszym dużym sakramentem, który przywołuje się w głowie jeszcze po wielu latach. Po tym czasie, mając na szyi krzyżyk otrzymany właśnie wtedy, można powrócić myślami do tego dnia oraz osoby, która go podarowała. Z pewnością jest to zatem jeden z najbardziej osobistych i wartościowych emocjonalnie prezentów, które chłopiec otrzyma przy tej okazji.

Symbol wiary

Wybór krzyżyka jest o tyle dobrym pomysłem, że jest on nie tylko powiązany skojarzeniami z tym wydarzeniem, ale jest to w naszej kulturze w zasadzie główny symbol wiary chrześcijańskiej, w której wychowywana jest większość osób. Z tego względu jest to znak o ogromnym znaczeniu i który chce nosić ze sobą dużo nawet już dorosłych osób. Jest to istotne dla nich samych, a przy okazji ukazuje ich wiarę na zewnątrz. Wybierając właśnie taką zawieszkę z łańcuchem, można zatem kupić prezent, który będzie przydatny nie tylko przez kilka lat, ale nawet i całe życie. Duże grono dorosłych, którzy noszą na szyi krzyżyk, ma ze sobą właśnie taki, który otrzymało przy okazji pierwszej komunii, ponieważ taka biżuteria ma wtedy dodatkowe, osobiste znaczenie.

Utrzymująca się wartość

Dobierając biżuterię z tej okazji, zdecydowanie warto postawić na taką złotą. Po pierwsze doskonale wpisuje się to w podniosły charakter tego wydarzenia i podkreśla wyjątkowość tego akurat prezentu. Oczywiście niebagatelne znaczenie mają walory estetyczne, a do tego jest to kruszec trwały i bez względu na okoliczności w zasadzie nigdy nie tracący na wartości. Pod względem materialnym jest to zatem pewien kapitał i zabezpieczenie na przyszłość dla młodej osoby, gdyż poza wartością sentymentalną, taka biżuteria jest również warta sporą sumę pieniędzy.

Złoty krzyżyk komunijny dla chłopca     Złoty łańcuszek komunijny splot spiga

Jakie łańcuszki komunijne dla chłopca wybrać?

Łańcuszki komunijne dla chłopca nie powinny być zbyt grube, ponieważ będą wtedy nadmiernie rzucać się w oczy, a przede wszystkim wiąże się to z wyższą wagą, a mowa o akcesoriach dla dziecka. Długość dobrze jest dobrać tak, żeby biżuteria była odpowiednia już teraz i w miarę możliwości w przyszłości, choć oczywiście kluczowy jest ten pierwszy aspekt, a dorosły już mężczyzna może sobie potem dobrać dłuższy łańcuch, jeśli zajdzie taka potrzeba. Pod względem stylu wykonania najlepiej sprawdzą się warianty o raczej prostym splocie, gdyż te bardziej skomplikowane nadają się bardziej dla dziewczynek.

Grubość i długość

Trzeba pamiętać o tym, że jest to prezent dla dziecka, które jest jeszcze delikatnie zbudowane i choć dynamicznie rośnie, to nie powinno na tym etapie życia nosić na szyi czegoś ciężkiego. Dobrze jest zatem patrzeć na to, żeby łańcuszek nie był przesadnie gruby, ponieważ generuje to od razu większą wagę. Podobnie jest z samą długością, która może dawać pewien zapas, żeby biżuteria była dobra i w wieku nastoletnim, lecz nie powinna być przesadzona, ponieważ będzie generowała dyskomfort, a do tego powstaje ryzyko tego, iż dziecku podczas zabawy po prostu urwie się zbyt luźno zawieszony na szyi łańcuszek. Za tym, żeby nie wybierać nadmiernie grubego i zbyt dużego łańcuszka, przemawia również to, że lepiej by taka biżuteria nie była przytłaczająca dla dziecka oraz nie przykuwała nadmiernie uwagi innych.

Styl

Obecnie dostępne są łańcuszki w naprawdę różnym stylu. Niektóre są dodatkowo zdobione, ale przede wszystkim poszczególne warianty odróżnia rodzaj splotu. Dla dzieci, a tym bardziej chłopców, lepiej jest bazować na prostych i mocnych wersjach. Zwykle bardziej pasują one przedstawicielom tej płci, a przy tym są wytrzymałe. Dobrym pomysłem będzie choćby klasyczny splot pancerka czy spiga.

Na co zwrócić uwagę, wybierając krzyżyk komunijny dla chłopca?

Szukając krzyżyka komunijnego dla chłopca, z pewnością zauważysz, że dostępnych jest dużo wersji. Niektóre posiadają figurki Jezusa, choć można znaleźć i wersje z samym krzyżem. W tym przypadku zwykle lepiej wybierać raczej stonowane warianty, bez nadmiernej liczby zdobień, dzięki czemu taka zawieszka będzie służyć danej osobie nie tylko w wieku dziecięcym, ale w miarę chęci również już na etapie dorosłości.

Różne warianty. Ze zdobieniami czy bez?

Aktualnie oferta złotych zawieszek w formie krzyżyków jest naprawdę bogata, więc można wybierać pomiędzy różnymi wariantami. Podstawowym aspektem jest to czy będzie to sam krzyżyk czy taki z figurką Jezusa Chrystusa - ta też może być mniej lub bardziej subtelna. Do tego przy elementach biżuterii na pewno dochodzi kwestia zdobień. W przypadku chłopców co do zasady najlepiej sprawdzają się proste i minimalistyczne wersje. Dzięki temu taka biżuteria może być stosowana na co dzień, zarówno w wieku dziecięcym, jak i na późniejszych etapach życia. Warianty typowo ozdobne, choćby wysadzane cyrkoniami, są piękne, choć będą odpowiednie raczej dla dziewczynek, ponieważ chłopcy dorastając niekoniecznie będą je chcieli nosić, podczas gdy na pewno nie będą mieli nic przeciwko założeniu łańcuszka z bardziej klasycznym krzyżykiem. Z okazji komunii dzieci zwykle otrzymują pamiątkową biżuterię. W przypadku dziewczynek panuje spora dowolność w tym zakresie, natomiast dla chłopców jest to przede wszystkim łańcuszek z zawieszką, a najpopularniejszym wyborem są właśnie te z krzyżykiem. Warto zadbać przy tym o to, żeby oba elementy były złote, dzięki czemu będą one efektowne i wartościowe. Z myślą o zakupie takich dodatków jako prezencie na pierwszą komunię, zachęcamy do skorzystania z oferty King Gold.

 (3)